Harry widział pokój pod schodami...

Harry widział w internecie tak zaprojektowany pokój pod schodami, że jakby sam taki miał to by mu wszyscy zazdrościli. Koledzy ze szkoły nie mogłyby zasnąć w swoich łóżkach. Każdy chciałby zamienić swoją sypialnie i każdy chciałby się przeprowadzić do takiego schowka. Niby do takiego zwykłego schowka, w którym mogłyby być przechowywane miotły. Harry jednak wiedział, że on trzymałby tam skarby. Dla niego ta mała klitka to przestrzeń w której można czytać listy od przyjaciół, nie chodzi o zwykłych przyjaciół, tylko tych najlepszych, wyjątkowych. Wiedział, że te pomieszczenie byłoby miejscem wyjątkowym. To by była jego jaskinia, w której mógłby się schować przed światem zewnętrznym. Zanim jednak Harry by się tam przeprowadził, musiałiby przekonać do tego rodziców. Jednak aby to się udało, to wpierw musiałby wiele razy próbować. Mogę wam przybliżyć jedna z jego prób, a było to tak..

Harry siedział na Facebooku i scrollował przy pomocy myszki ekran monitora, gdy zobaczył po raz kolejny jego ulubiony filmik na YouTube to jego myśli powędrowały w kierunku marzeń. Po dziesięciu minutach patrzenia w monitor zebrał się na odwagę i pobiegł po rodziców z prośbą o mały remont i zgodę na spanie w miejscu takim jak widział na tym filmie z YouTube. Była to jego pierwsza próba przekonania rodziców. Bardzo się bał ich reakcji, ponieważ wiedział jak mogą zareagować. Na szczęście jego ojciec, który uwielbiał myślistwo,zagadki oraz sztukę przetrwania dostrzegł potencjał w takiej jego pomyśle Oczywiście chciał mieć tą przestrzeń tylko na swój własny użytek i zapragnął tak samo mocno jak swój syn, mieć coś takiego w domu. Tak na wszelki wypadek, jakby przyszła jakaś wojna lub coś gorszego czyli teściowa lub urząd skarbowy

Schowek pod schodami

Chyba rozumiecie że nie ma mężczyzny na tym świecie, który by nie chciał mieć własnego schowka pod schodami. Nie ważne czy mały, czy duży, dobry schowek to podstawa do przetrwania. To miejsce w którym trzyma się swoje sekrety. Co na to kobiety? Czy one są zgodne z mężczyznami w tych kwestiach? Czy w dzisiejszych czasach to one decydują o domu? Opinię taty Harrego już znamy, zobaczymy co powie mama

Mama od miesięcy nie mogła się doprosić męża, aby coś zrobił z tymi paroma metrami kwadratowymi pod schodami, które stoją odłogiem. Ciągle te miejsce się kurzy i wiadomo - Kto to musi sprzątać? Gdy jej dwójka dzieci (Harry i jej mąż) zaczęła się ekscytować filmikiem z internetu, ucieszyła się, że w końcu coś się w jej domu zmieni. Uśmiech jak się na jej twarzy pojawił to już z niej z niej nie schodził. Widziała że są już ochotnicy do pracy do remontu domu.

Mama harrego bardzo go kochała i doskonale wiedziała, że chce dla niego zrobić wszystko co najlepsze. A każda matka wie, że dla jej synka na pewno nie jest najlepsze siedzenie godzinami pod schodami. Pod schodami siedzą zbiry, bezdomni i złodzieje. Ona pragnęła, aby jej syn w przyszłości został szanowanym profesorem i w swojej wyobraźni, miejsce te przeznaczyła na...

Biblioteczka pod schodami

Tak, w opinii mamy Harrego, w jej domu powinny być wszędzie książki lub kwiaty. Ewentualnie kwiaty i książki. Żadne głupie zabawy i żadne schowki pod schodami. Nie dziwię się, że mama chciała miejsce pod schodami przeznaczyć na biblioteczkę, w końcu tydzień temu czytała artykuł na temat domowej biblioteczki. Dowiedziała się z niego, chociażby tego że mając biblioteczkę pod schodami to w ułatwia dostęp do wiedzy i podnosi prestiż domowników.Biblioteczka w centrum mieszkania pomaga w sięganiu po książki. Za co innego chciał sięgnąć mąż, gdy dowiedział się że żona się nie zgadza na schowek. Nastąpił ciężki moment w życiu tej rodziny. Sprzeczne pragnienia to jeden z najczęstszych powodów kłótni. Mąż miał pragnienie zdecydowanie na coś innego. Poszedł do kuchni po alkohol. Siadł na kanapie, przed telewizorem niczym Ferdynand Kiepski lub Al Bundy, nie chciał wszczynać kłótni. Żonie nie pozostało nic innego niż złapać się za głowę. Powiedzieć na głos “za kogo ja wyszłam?!”,wziąć kieliszek i napełnić go winem. Siedząc w kuchni łypała na swojego męża zlowrogo.

Półka na alkohol

Oboje byli niezadowoleni z obrotu spraw, gdy wzrok ich przeciął się , to zamiast lecących iskier, przez ich myśl przeleciała ta sama myśl. Może w tym nieustawnym kącie jest dobre miejsce na schowek na alkohol!?. Ładnie wyeksponowane butelki z alkoholem to duma w sercu każdego Polaka . Wódka, wino, piwo, whisky, likier, ajerkoniak. I inne trunki. Taka półeczka na alkohol na pewno nie będzie stała pusta. Choć można pomyśleć że jak ktoś lubi wypić to jednak może być to przestrzeń pusta. Sprawa wydawała się już kompletnie jasna, wiadomo już co ma być pod schodami. Jest zgoda rodziców i ogólnie rozumiany kompromis. Można wyjmować szampana.

Wtem zza rogu wychodzi zapłakany Harry. Szlochając mówi drżącym głosem - “ To miała być moja skryta". Płacz Harrego był tylko pretekstem do wywołania prawdziwej wojny. Matka Harrego wybuchła i zaczęła znienacka wypominać pijaństwo ojca oraz jego lenistwo. Ojciec próbował walczyć w tej nierównej walce. W końcu po drugiej stronie barykady miał płaczącego syna oraz przeciwnika silniejszego od siebie, czyli swoją filigranowa żonę. Nic mu innego nie pozostało poza walnieciem pięścią w stół i wygłoszenie stanowczej decyzji jak będzie..

Przestrzeń pod schodami jako magazynek.

No właśnie przestrzeń pod schodami będzie magazynkiem. Cała rodzina narzeka że nie ma gdzie trzymać swoich rzeczy. Codzienne zrzędzenie na brak miejsca i bałagan doprowadzał męża do furii. Chyba cała rodzina zrozumiała, jak poważna jest sytuacja. Zapadła męska decyzja. Harry wraz z mama od razu ucichli. Jednak te milczenie to była tylko cisza przed burzą. Żona zbierała się w sobie, aby wyjść z potężnym kontratakiem. W końcu tak naprawdę to ona rządziła w tym domu, mimo że mąż sądził zupełnie co innego. Mama Harrego użyła swojej tajnej broni która dawała jej przewagę. Siła rażenia porównywalna do broni atomowej.

Płacz kobiety, to rzecz która zadziała nawet na faceta ze stali. Temperatura wydarzeń była tak wysoka, że stanowisko męża zaczęło się topić niczym igloo na saharze. Nie był w końcu w stanie odpowiedzieć na pytania, które leciały w jego kierunku niczym pociski z karabinu maszynowego MG42. “Dlaczego nie chcesz byśmy mieli piękne mieszkanie?”,”Czy ty mnie kochasz?”,”Co powiemy sąsiadom, jak zapytają co remontowaliśmy przez te parę tygodni?”.

Pytania te miały tylko odwrócić uwagę, ponieważ prowadziły one bardzo powoli do innego konceptu, na jaki wpadła żona. Było w jej sercu jeszcze jedno pragnienie z dzieciństwa które nie zostało jeszcze zrealizowane. Jej wybuch emocji uruchomił serię wspomnień, które prowadziły do wyartykułowania zdania, że jest jeszcze coś co można dodać do mieszkania, a czego nie było na agendzie. Miejsce pod schodami idealnie się do tego nadaje.

Kominek pod schodami

Kominek pod schodami to miał być wytrych, którego celem było otworzenie drzwi z napisem pokój i nie chodzi o zwykłe pomieszczenie tylko o zawieszenie broni. To w tym miejscu całą rodzina miała mieć możliwość ogrzać się w ciepłe iskrzących się płomieni, zamiast uciekać przed iskrami ognia wojny. Jednak w tym ogniu na pozytywne emocje zostało wylane wiadro zimnej wody. Harry wciąż był niezadowolony z decyzji rodziców. Nie pogodził się już że nie będzie miał tego czego chce i ciągle płakał. Nagle zza rogu wyłonił się dziadek, opoka i głos rozsądku. To on okazał się zewnętrznym specjalistą, który od lat łagodził temperament całej rodziny i to on w błyskotliwy sposób doszedł do wniosku że przestrzeń ta będzie przeznaczona na...

Miejsce na rowery

Miejsce pod schodami zostanie przeznaczone na rowery. Wszyscy członkowie rodziny uwielbiają jeździć na rowerze. Harry ma własnego bmx, tata ma kolarkę, a mama damkę. Dziadek za młodu jeździł rowerem po górach. Każdy ma własny rower, ponieważ każdy ceni sobie co innego w życiu. To samo tyczyło się ich mieszkania, każdy chce mieć coś innego. Happy End czasami potrzebuje ciężkiej pracy. Dojechać rowerem do celu wymaga czasu i treningu. Jeżeli chcecie, aby podczas waszej podróży przy remontowaniu i projektowaniu domu było więcej ciekawych rzeczy do zobaczenia to zapraszamy do lajkowania naszego Facebooka.

Inne Posty które mogą Cię zainteresować:

Odpoczynek od projektowania i remontu #2

Wanna czy prysznic?

Styl skandynawski