Pokaż mi swoją sypialnię

Pokaż mi swoją sypialnię, usłyszał Oliver od pięknej blondynki w barze. Bar ten byl zresztą najpopularniejszym lokalem w mieście. Oliver prócz wyjątkowej południowej urody nie miał w zasadzie nic więcej. Był kompletnie bez pieniędzy, od kilku miesięcy miał problem aby znaleźć pracę. Prawdę mówiąc w barze znalazł się dość przypadkowo. Pojawił się tam na prośbę jego przyjaciela, ponieważ on sam nie był w stanie się już bawić i szukał pomocnej dłoni która odprowadzi go do domu. A na Olivierze zawsze można było polegać, jednak tym razem na przeciwko niego stała przepiękna blondynka.

Pod Olivierem ugięły się nogi, gdy usłyszał to pytanie. Absolutnie nie wiedział co robić w takiej sytuacji, ponieważ nie był w stanie zaimponować dziewczynie mówiąc prawdę. Jego sypialnia wygląda tak jakby tydzień temu umarła tam jego babcia, a on sam dopiero co się tam wprowadził. Jego potencjalna partnerka nie wyglądała ani na głupia, ani na pijana. Musiał wymyślić jakiś fortel. Uznał że gra na zwłokę to jedyne wyjście z sytuacji. Będzie kupował jej drinki, a w międzyczasie będzie opowiadał jej kilka historii na temat wyglądu jego sypialni. Zadaniem blondynki było odgadnąć, która z historii jest prawdziwa. Musiał tak z nią flirtować, aby wszystko się udało. Jej pytanie było tylko pretekstem do wspólnej gry, którą musiał jakoś wygrać.

Skandynawska sypialnia

Pierwsza rzecz jaka przyszła Olivierowi do głowy to sypialnia w stylu skandynawskim. 90 procent współczesnych wnętrz jest projektowych w tym stylu. Białe ściany, drewniana podłoga oraz szary dywan stanowią o estetyce wnętrza. Wszystkie tkaniny które są w pomieszczeniu, są plecione bardzo grubą nicią lub nawet sznurkiem, przez co widać ich fakturę. Ciepła barwa światła rozgrzewa wnętrze, przez co nie wydaje się tak surowe.

Olivier opowiadając o takiej sypialni zdał sobie sprawę, że tego typu wnętrze może nie być zachęcające. Skandynawskie sypialnie nadają się raczej do przytulnego mieszkania, a nie do podrywania dziewczyny. Na pierwszy rzut oka widać, że jego partnerka nie jest typem domatora.

Olivier uznał że to pora aby pochwalić się swoją wiedzą na temat wnętrz skandynawskich. Zaczął opowiadać historię dotycząca lamp skandynawskich. Co jest obecnie modne, skąd się wziął styl skandynawski.

jeżeli jesteś zainteresowany, to obie historie znajdują się pod tymi linkami

Lampy Skandynawskie
Styl Skandynawski

Olivier starał się pokazać jakim jest ekspertem w dziedzinie architektury wnętrz, ale przy okazji starał się kłamać tak aby nikt się na tym nie poznał. Miał taką erudycje, że sam bym uwierzył w jego historię że jego wszystkie meble stoją na okrągłych drewnianych nóżkach. Nie jest trudno kłamać na temat na który ma się pojęcie, w końcu Olivier nie raz był w Ikei i doskonale wiedział co jest popularne. Zanim zaczął opowiadać o następnej koncepcji, powiedział też co nieco szczegółów na temat czarno-białych plakatów, które wisiały nad jego łóżkiem. Były minimalistyczne ale też z pomysłem, jak wszystko co było w jego skandynawskiej sypialni.

Sypialnia typu loft.

Olivier wiedział że w tym przypadku, nie będzie tak prosto. Jego wiedzą na temat loftów nie była tak rozległa. Starał sobie przypomnieć cokolwiek na ich temat. Zaczął sobie wizualizować tego typu sypialnię w wyobraźni, jednak przychodziło mu to z problemami.

Dokładnie w tym momencie, jego przyjaciel zaczął coś bełkotać. Olivierowi właśnie zapaliła się żarówka nad głowa. Przecież jego przyjaciel mieszka w lofcie i ciągle opowiada o cegłach. Większość na ich temat można przeczytać w tym artykule

Cegła na ścianę

Oliver od razu ruszył z ofensywa, wykorzystując wiedzę jaką posiadł na temat cegły. Następnie zaczął opowiadać, że jego sypialnia wcześniej była elementem fabryki, dlatego jej powierzchnia wynosi ponad 30 metrów kwadratowych oraz 350 centymetrów wysokości. Olivier doskonale wiedział, że taka informacja jest bardzo atrakcyjna nawet dla niego samego (Sam wynajmował pokój w mieszkaniu gdzie łączna powierzchnia wynosiła 38 metrów kwadratowych, a wysokość do stropu to standardowe 250 centymetrów). Dość dużą część opowieści stanowiły wstawki na temat stalowych elementów we wnętrzu, które były pozostałością po fabryce i które korespondowały z jego meblami i dodatkami w jego wnętrzu. Ogółem klimat sypialni który wynikał z opowieści był bardzo surowy i nowoczesny, co oczywiście mogło się podobać.

Sypialnia hi-tech.

Dziewczyna wkręciła się w bajki Oliviera. Obie opowiastki na temat sypialni były przekonywujące. Przyszła kolej na następna. Olivier uznał że obecnie najbardziej pożądanym zawodem jest zawód informatyka. Chciał przekonać do siebie dziewczynę tym, że jest informatykiem i część oprogramowania w mieszkaniu zrobił sam. Hi-tech sypialnia wymaga też specjalistycznego słownictwa, które padało z jego ust.

Swoją historię zaczął od opisania systemów jakie posiadał. Poczynając od kontroli barwy i nasycenia światła. Jeżeli ma ochotę popracować to światło jest białej barwy oraz jest dość wyraziste, jeżeli jednak Olivier miałby ochotę poczytać wieczorem książkę w łóżku, to komputer sam dostosowuje intensywność i barwę światła tak aby oczy Oliviera męczymy się jak najmniej.

To był ten moment w którym widział jak opowieść o hi-tech’owej sypialni działa na jej wyobraźnię. Olivier od razu zaczął opowiadać o trybie romantycznym, gdzie światło się przygasza, żaluzje i zasłony same się zamykają, a w głośnikach zaczyna lecieć jego ulubiony jazzowy kawałek w wykonaniu Elli Fitzgerald - “Shiny stockings”.

To nie koniec niespodzianek jakich dostarcza jego niepozorna sypialnia. Gdy tego wymaga sytuacja to zmienia temperaturę powietrza oraz włącza systemy odpowiedzialne za zapach. Jeżeli trzeba to w całej sypialni czuć piękny zapach kwiatów.

Po głębszym zastanowieniu, nie można stwierdzić jednoznacznie, czy to jego historia wywarła na nią taki wpływ, czy to raczej kolejny drink jaki wypiła tego wieczoru. Osąd Oliviera też był zachwiany. On sam tej nocy wypił już parę piw, które też miały na niego wpływ. Kontynuował swoje podrywanie, zapominając zupełnie już o swoim koledze. Który notabene zaczął robić w barze kompletna wiochę. Olivier starał się jakoś ogarnąć sytuację, nie było prosto. Gdy poradził sobie z chwilowym niebezpieczeństwem to zaczął opowiadać o kolejnym typie sypialni, który idealnie wpasował się w sytuację.

Sypialnia rustykalna.

Sypialnia w stylu rustykalnym inaczej nazywana stylem wiejskim, to kolejny typ sypialni o którym można przeczytać w czasopismach wnętrzarskich. Na pozór wariant tej sypialni nie różnił się zbytnio względem historii na temat sypialni w stylu skandynawskim. Oba wnętrza bazowały na drewnie, tylko że jak wiadomo diabeł tkwi w szczegółach. Wnętrza skandynawskie zazwyczaj upodobniają się stylistycznie do minimalizmu. Idealnie skrojony detal, gdzie każdy milimetr ma znaczenie. Wszystkie linię muszą być idealnie równe. We wnętrzu rustykalnym mamy większa tolerancję dla precyzji. Jeżeli jakiś mebel jest robiony ręcznie i coś nie poszło po naszej myśli to nic się nie stało. Jakieś krzesło jest delikatnie krzywe? To nie przeszkadza.

W stylu rustykalnym nie ma miejsca na delikatne i wysublimowane meble ze sklejki. Jedynie co pozostaje to mesko ciosane dechy oraz pnie drzew. Nikomu nie przeszkadza że drzwi do pokoju wyglądają niczym brama do stodoły. Tak samo jak nie przeszkadza, że strop zamiast karton gipsu lub zwykłej białej farby pokryty jest drewnianymi belkami.

Najbardziej pikantnym elementem opowieści na temat sypialni rustykalnej był fragment na temat drewnianego łóżka, które było robione na zamówienie. Łóżko to oprócz tego że było zrobione z drewna to było trzy razy cięższe i pięć razy solidniejsze niż zwykłe łóżko dostępne w typowym markecie meblarskim. Każdy kto słyszał co mówi Olivier, zorientował się o co mu naprawdę chodzi. Jego aluzja była dość prosta. Aby pokazać kto tak naprawdę rządzi uznał że zakończy wszystkie dotychczasowe opowieści fragmentem ukazującym jego władzę.

Sypialnia glamour.

Sypialnia typu glamour może kojarzyć się przede wszystkim z władza lub pieniędzmi. Olivier tym razem mówił że jego sypialnia była wzorowana na sypialni księcia Żylińskiego który na codziennie mieszka w Londynie. Można obejrzeć jego pałac na YouTube

Może nie była tak okazała jak samego księcia, ale miała wszystkie wymagane cechy aby można było o niej mówić sypialnia w stylu glamour. Jedwab, marmuru, złoto oraz egzotyczne drewno - to wszystko miało się znajdować w jego sypialni, a dodatkowo wszystkie meble były stylizowane na wzór francuski. Bogate zdobienia na każdym meblu są już praktycznie nie spotykane w czasach gdy króluje minimalizm. To samo się tyczy innych elementów wyposażenia wnętrza. Na ścianie, bezpośrednio nad łóżkiem wisi obraz, przedstawiający scenkę rodzajowa, w niczym nie przypominająca współczesną sztukę. Każdy element to sztuka która ma zachwycać bogactwem i przepychem.

Podsumowanie.

Nie wiadomo co dokładnie myślała blondynka. Nie wiadomo czy uznała że jedna z tych opowieści jest tą prawdziwa, czy wszystkie mają jakieś ziarno prawdy. Nie chce też zdradzać jak potoczyły się dalsze losy tej konkretnej historii, ale myślę że można się domyśleć. Jeżeli ktoś jest chętny aby podzielić się wizja jak to się wszystko skończyło albo chce pokazać własną sypialnię, to może napisać parę zdań w komentarzach. Akceptujemy wszystkie wasze opinię, a jak któraś się nam spodoba to możemy ją nawet rozwinąć w dłuższą historię.

Inne Posty które mogą Cię zainteresować:

Jak zrobić tanio łazienkę ?

Odpoczynek od projektowania i remontu #1

Pokaż mi swoją sypialnię